Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus Oy - ekologisesti, sosiaalisesti ja taloudellisesti kestäviä, tulevaisuutta turvaavia tekoja.

Espoo – keräysauton aikataulu

4.10.–1.11.2017

Keraysauto2017_pikkukuva_taloyhtiotAutoon voi tuoda tarpeettomaksi jäänyttä ehjää ja hyväkuntoista pientavaraa, kuten astioita, kenkiä, kirjoja, mattoja, koristeita, urheilu- ja harrastusvälineitä, polkupyöriä ja askartelumateriaaleja.

Lue lisää: Millaista tavaraa mahtuu mukaan ja miten pakata se?

Tulosta taloyhtiön ilmoitustaululle juliste ja merkitse siihen ajankohta, milloin keräysauto tulee kotikulmillesi.

Keraysauto2017_taloyhtiot (pdf) (1.1 MB)

Muutoksia pysähdyspaikoissa mm. rakennustyömaiden vuoksi (muutokset kirjattu taulukkoon):
Ma 9.10. klo 17.00–17.30, uusi pysäkki Matinkatu 1, Matinkylän terveysaseman P-alue, Matinkylä
To 12.10. klo 18.20–18.50, uusi pysäkki Soukanlahdentie 1, Matonpesupaikka, Espoonlahti


Keskiviikko 4.10. Katuosoite Pysähdyspaikka Asuinalue
17.00-17.30 Sateenkaari 3-5 Otsolahti Tapiola
17.40-18.10 Alvarin aukio/Otakaari 11 P-alueen takaosa Otaniemi
18.20-18.50 Kalevalantie/Louhentie Pohjantori, ostokeskus Tapiola
19.10-19.40 Suvikummuntie 2 Puutarhamyymälän P-alue Tapiola
19.20-20.20 Kotitontuntie 1 /Riihitontuntie P-alue Niittykumpu
Torstai 5.10.      
17.00-17.30 Lukupurontie 1  Lukupuron puisto Mankkaa
17.50-18.20 Ukkohauentie 11-13 Haukilahden kauppakeskus Haukilahti
18.30-19.00 Mellstenintie 12 Venesatama, P-alue Haukilahti
19.10-19.40 Toppelundintie 4 Uimaranta, P-alue Haukilahti
19.50-20.20 Hiiralantie 6-8  Koulun P-alue Westend
Maanantai 9.10.      
17.00-17.30 Matinkatu 1 Matinkylän terveysaseman P-alue Matinkylä
17.40-18.10 Pyyntitie 3 Kääntöpaikka, katualue Matinkylä
18.20-18.50 Leenankuja 4 Kääntöpaikka Matinkylä
19.00-19.30 Nokkalanniementie 2 Uimarannan P-alue Matinkylä
19.40-20.10 Tiistinkallio 2 /Kalastajantie P-alue Matinkylä
Tiistai 10.10.      
17.00-17.30 Suurpellon puistokatu 18 Lukutori Suurpelto
17.40-18.10 Päivänkehräntie 2 Koulun P-alue Olari
18.20-18.50 Kuunkehrä 4 P-alue Olari
19.00-19.30 Kuitinkuja 2 Kuitinmäen koulu Olari
19.40-20.10 Holmanniitynkuja 10 Friisilän koulu Olari
Keskiviikko 11.10.      
17.00-17.30 Martinsillantie 2 Huoltoasema Nöykkiö
17.40-18.10 Arttelikuja 2 Koulun P-alue Kaitaa
18.20-18.50 Iivisniemenaukio 4 P-alue Kaitaa
19.00-19.30 Kaitamäki/Ankeriaankuja   Kaitaa
19.40-20.10 Suvisaarentie 8 Ulkoilualueen P-alue Soukka
Torstai 12.10.      
17.00-17.30 Alatörmä/Alakartanontie 13 P-alue Soukanmäki
17.40-18.10 Katajatie 2-4   Hannusjärvi
18.20-18.50 Soukanlahdentie 1 Matonpesupaikka Espoonlahti
19.00-19.30 Espoonlahdentie/Ristiniementie 40 P-alue Laurinlahti
19.40-20.10 Espoonlahdenranta/-katu   Kivenlahti
Maanantai 16.10.      
17.00-17.30 Maininkitie 23 Koulun P-alue Kivenlahti
17.40-18.10 Aallokko/Merivirta P-alue Kivenlahti
18.20-18.50 Suokulma/Suotie P-alue Kattilalaakso
19.00-19.30 Kurttilantie 55 Koulun P-alue Kurttila
19.40-20.10 Kauppamäki   Kauklahti
Tiistai 17.10.      
17.00-17.30 Kotimäentie 2-4 Urheilukenttä Siikajärvi
17.40-18.10 Nuuksionkuja 2 Urheilumaja Nuuksio
18.20-18.50 Karhuniitynkuja 3 Kirjaston P-alue Karhusuo
19.00-19.30 Vanha Muuralantie 1/ Muuralankumpu   Muurala
19.40-20.10 Kuninkaankartanontie /Peringintie 2   Espoonkartano
Keskiviikko 18.10.      
17.00-17.30 Eestinmalmi/Eestinmalmintie   Eestinmalmi
17.40-18.10 Nöykkiönpuro/Puronvarsi   Nöykkiönlaakso
18.20-18.50 Oxfotinkuja 1 Kaupan P-alue Nöykkiönlaakso
19.00-19.30 Kaskenpää 2 Kioski Latokaskenmäki
19.40-20.10 Malminkorpi 2 Kaupan P-alue Malminmäki
Torstai 19.10.      
17.00-17.30 Lehtikaskentie 11/Kantokaski   Latokaskenmäki
17.40-18.10 Hösmärintie 1 Koulun P-alue Suvela
18.20-18.50 Kirstintie 9/Sokinsuontie P-alue Suvela
19.00-19.30 Valakuja 1 P-alue Suvela
19.40-20.10 Kylävainiontie 20 Pallokentän P-alue Kirkkojärvi
Maanantai 23.10.      
17.00-17.30 Pitkännotkontie 25   Tuomarila
17.40-18.10 Laaksokuja 3 Kaupungintalon P-alue Kauniainen
18.20-18.50 Vanhan-Mankkaan kuja 2 Makasiinin P-alue Mankkaa
19.00-19.30 Mankkaansuo Mankkaanpuron koulu, P-alue Mankkaa
Tiistai 24.10.      
17.00-17.30 Viherlaaksonranta/Humisevanportti 2 Katualue Viherlaakso
17.40-18.10 Vanha Turuntie 14 Työväen akatemia,  P-alue Kauniainen
18.20-18.50 Kasavuorentie/Stenbergintie Koulukeskus, P-alue Kauniainen
19.00-19.30 Vanha Turuntie 42 Jäähalli, P-alue Kauniainen
19.40-20.10 Bellinmäki 1 Kahvitupa, P-alue Karvasmäki
Keskiviikko 25.10.      
17.00-17.30 Karakalliontie 10 Ostoskeskus, P-alue Karakallio
17.40-18.10 Viherkalliontie 9 Kääntöpaikka Viherlaakso
18.20-18.50 Lähdeaukio Ostoskeskus, P-alue Lähderanta
19.00-19.30 Riistatie 2 Kaupan P-alue Lippajärvi
19.40-20.10 Kylänportti 16/Auroranportti Kaupan P-alue Järvenperä
Torstai 26.10.      
17.00-17.30 Niipperintie 31 Koulu Niipperi
17.40-18.10 Mariannantie 1/Vihdintie   Odilampi
18.20-18.50 Ruskatie 1 Kaupan P-alue Kalajärvi
19.00-19.30 Lahnuksentie 2/Vihdintie Huoltoasema Lahnus
19.40-20.10 Takkulantie 1/Vihdintie Infotaulu Velskola
Maanantai 30.10.      
17.00-17.30 Rantatie 15 Pallokenttä Jupperi
17.40-18.10 Lähdepurontie 2/Pitkäjärventie Urheilupuisto, P-alue Lähderanta
18.20-18.50 Laaksonpohjantie 1/Kuusinevantie   Veininlaakso
19.00-19.30 Rastaalantie/Luuvantie 1   Rastaala
19.40-20.10 Kuninkaistenportti 18 Pallokenttä, P-alue Kuninkainen
Tiistai 31.10.      
17.00-17.30 Vanha raide 2 Asema et. P-alue Kilo
17.40-18.10 Impilahdentie/Linnoitustie Risteys Leppävaara
18.20-18.50 Everstinkatu/-kuja Kioski Perkkaa
19.00-19.30 Kurkijoentie 24 Kirjasto Laajalahti
19.40-20.10 Sinimäentie 4 Kaupan P-alue Taavinkylä
Keskiviikko 1.11.      
17.00-17.30 Ruusutorpanluola Koulun P-alue Leppävaara
17.40-18.10 Veräjävahdinraitti 15 Uimahallin P-alue Leppävaara
18.20-18.50 Linnuntie 13 Koulun edusta,  katualue Lintulaakso
19.00-19.30 Hämeenkyläntie/Jääskeläntie   Lintumetsä
19.40-20.10 Lintukorventie/Sotilastorpantie Urheilukentän P-alue Uusmäki




Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä