Pääkaupunkiseudun Kierrätyskeskus Oy - ekologisesti, sosiaalisesti ja taloudellisesti kestäviä, tulevaisuutta turvaavia tekoja.

Helsinki – keräysauton aikataulu

28.8.–3.10.2017


Autoon voi tuoda tarpeettomaksi jäänyttä ehjää ja hyväkuntoista pientavaraa, kuten astioita, kenkiä, kirjoja, mattoja, koristeita, urheilu- ja harrastusvälineitä, polkupyöriä ja askartelumateriaalia.

Lue lisää: Millaista tavaraa mahtuu mukaan ja miten pakata se?

Keraysauto2017_pikkukuva_taloyhtiot


Tulosta taloyhtiön ilmoitustaululle juliste ja merkitse siihen ajankohta, milloin keräysauto tulee kotikulmillesi.

Keraysauto2017_taloyhtiot (pdf) (1.1 MB)



Muutoksia pysähdyspaikoissa mm. rakennustyömaiden vuoksi (muutokset kirjattu taulukkoon):
Ti 19.9. klo 17.40–18.10, uusi pysäkki Mellunmäenraitio 6, Neste Oil Express, P-alue, Mellunmäki
Ma 25.9. klo 17.40–18.10 uusi pysäkki Yliskyläntie 1-3, P-alue, Yliskylä
Ti 26.9. klo 17.40–18.10, uusi pysäkki Hiihtäjäntie/Hiihtäjänkuja, Herttoniemi
Ke 27.9. klo 18.20–18.50, uusi pysäkki Kevätkatu 1/Tilanhoitajankaari, Latokartano
HUOM! To 7.9. klo 19.40–20.10 Pirkkolantie/Pirjontie -pysäkki ohjaa sivujemme GoogleMapsissa väärään paikkaan, oikea pysäkki on siis Pirkkolantien ja Pirjontien risteyksessä.

Maanantai 28.8. Katuosoite Pysähdyspaikka Asuinalue
17.00-17.30 Siltavuorenranta Hakaniemen sillan alla Kruununhaka
17.40-18.10 Merisotilaantori IV päätepysäkki Katajanokka
18.30-19.00 Merisatamanranta 10 Cafe Caruselia vastapäätä Eira
19.10-19.40 Fredrikintori/Punavuorenkatu   Punavuori
19.50-20.20 Hietalahdentori   Kamppi
Tiistai 29.8.      
17.00-17.30 Isokaari 19 Koulun piha Lauttasaari
17.40-18.10 Lahnalahdentie/Lauttasaarentie P-alue Lauttasaari
18.20-19.00 Heikkilänaukio   Lauttasaari
19.20-19.50 Ruoholahdentori   Ruoholahti
20.05-20.35 Töölöntori   Taka-Töölö
Keskiviikko 30.8.
     
17.00-17.30 Mäntymäentie 1 Kisahallin parkkipaikka Taka-Töölö
17.40-18.10 Töölöntulli/Töölöntullinkatu P-alue Meilahti
18.20-18.50 Kiskontie/Raisiontie   Ruskeasuo
19.00-19.30 Tilkantori/Tilkankatu   Pikku Huopalahti
19.50-20.20 Haagan tori   Etelä-Haaga
Torstai 31.8.      
17.00-17.30 Lehtisaarentie 1 Ostokeskus, P-alue Lehtisaari
17.40-18.10 Kadetintie/Kaartintorpantie Urheilukenttä Munkkiniemi
18.20-18.50 Ulvilantie/Huopalahdentie Munkkivuoren ostoskeskus Munkkivuori
19.00-19.30 Niemenmäentie/-kuja   Niemenmäki
19.50-20.20 Hiomokuja/Takomotie   Pitäjänmäki
Maanantai 4.9.      
17.00-17.30 Isonnevantie/-kuja   Pohjois-Haaga
17.40-18.10 Ida Aalbergintie 5 Pohjois-Haagan ostoskeskus Pohjois-Haaga
18.20-18.50 Laurinniitynpolku Urheilukentän P-alue Lassila
19.10-19.40 Jännetie/Nuolitie    Reimarla
19.50-20.20 Pajamäentie 12-14 Päätepysäkki Pajamäki
Tiistai 5.9.      
17.00-17.30 Runonlaulajantie 40 Koulun P-alue Hakuninmaa
17.40-18.10 Luutnantinaukio Aseman itäpuoli Malminkartano
18.20-18.50 Naapuripellontie 10 P-alue Malminkartano
19.00-19.30 Ristipellonkuja 1 Ristikon P-alue Konala
19.40-20.10 Kylväjäntie/Äestäjäntie   Konala
Keskiviikko 6.9.      
17.00-17.30 Pasuunatie/Soittajantie Radan alla Kannelmäki
17.50-18.20 Laulukuja 1 Ostoskeskus Kaaren P-alue Kannelmäki
18.30-19.00 Vakkatie/Kalannintie Bussin kääntöpaikka Hakuninmaa
19.10-19.40 Kaarelantie/Vuorilinnakkeentie Mörssärinaukio Maununneva
20.00-20.30 Halkosuontie 88 /Rohkatie Koulun P-alue Länsi-Pakila
Torstai 7.9.      
17.00-17.30 Fallintori Ylä-Fallintie 58 Torpparinmäki
17.40-18.10 Pakilantie/Kuusmiehentie Ulkoilualue, P-paikka Haltiala
18.20-18.50 Pikkusuonkuja 2 P-alue, urheilukenttä Paloheinä
19.00-19.30 Jakokunnantie/Lepolantie   Länsi-Pakila
19.40-20.10 Pirkkolantie/Pirjontie   Pirkkola
Maanantai 11.9.      
17.00-17.30 Kuusikkotie 5/Maunulanpolku P-alue Maunula
17.40-18.10 Krämertintie 8 Urheilukenttä Metsälä
18.20-18.50 Oulunkylän tori   Oulunkylä
19.00-19.30 Hirsipadontie/-kuja Liikuntakeskus, P-alue Patola
19.50-20.20 Kansantie/Yhdyskunnantie Helsingin eläinsuojeluyhdistys Itä-Pakila
Tiistai 12.9.      
17.00-17.30 Jousimiehentie 1 Siltamäen ostari Siltamäki
17.40-18.10 Pallomäentie 14 Urheilukenttä Siltamäki
18.20-18.50 Uimarannantie/Karhusuontie   Tapaninvainio
19.00-19.30 Simpukkakuja P-alue Pukinmäki
19.40-20.10 Muuttolinnuntie/Vanha Tapanilantie P-alue Tapaninvainio
Keskiviikko 13.9.      
17.00-17.30 Penttilän aukio   Suutarila
17.40-18.10 Aisatie/Juhtatie Kehä III sillan alla Tapulikaupunki
18.20-18.50 Ajurinaukio Kirjaston edessä Tapulikaupunki
19.00-19.30 Moisiontie 1 Urheilukenttä Tapulikaupunki
19.40-20.10 Vanha Puistolantie/Reino Helismaantie   Puistola
Torstai 14.9.      
17.00-17.30 Huokotie 5 Urheilukenttä Jakomäki
17.40-18.10 Ylermintie/Puistolantie   Puistola
18.30-19.00 Tapanilan tori   Tapanila
19.10-19.40 Jäkälätie 12 Tapanilan aseman itäinen liitytäpysäköinti Tapanila
19.50-20.20 Teerisuontie/-kuja P-alue Ala-Malmi
Maanantai 18.9.      
17.00-17.30 Kenttätie 3 P-alue, urheilupuisto Pukinmäki
17.40-18.10 Riihenkulma/Latokartanontie 16 Koulua vastapäätä Ala-Malmi
18.30-19.00 Keinulaudantie/Keinupolku Kääntöpaikka Kontula
19.10-19.40 Kontulankaari/Sakara P-alue, raskas liikenne Kontula
19.50-20.20 Ostostie 6 Ostoskeskus Kontula
Tiistai 19.9.      
17.00-17.30 Rekitie 9-13 Viljelypalstat Vartioharju
17.40-18.10Mellunmäenraitio 6 Neste Oil Express, P-alue Mellunmäki
18.30-19.00 Reelinki 45/Karhusaarentie   Karhusaari
19.10-19.40 Landbontie 1/Knutersintie   Landbo
Keskiviikko 20.9.      
17.00-17.30 Yllästunturinkuja 1   Mellunmäki
17.50-18.20 Mustalahdentie/-polku   Vuosaari
18.30-19.00 Rastilantie 28 Kääntöpaikka Rastila
19.10-19.40 Vuotie 45 P-alue, Columbus Vuosaari
19.50-20.20 Kalkkihiekantie/Hiekkajaalanranta Kalkkihiekantori Kallahti
Torstai 21.9.      
17.00-17.30 Meri-Rastilan tie 4 Kaupan P-alue Meri-Rastila
17.40-18.10 Klaavuntie 11 Ostoskeskus Puotila
18.20-18.50 Marjaniementie/Kissankellontie   Marjaniemi
19.00-19.30 Roihuvuorentie 22 Polttoaineasema Roihuvuori
Maanantai 25.9.      
17.00-17.30 Tammisalon aukio
Tammisalo
17.40-18.10 Yliskyläntie 1-3 P-alue Yliskylä
18.20-18.50 Rudolfintie 21 Kääntöpaikka Laajasalo
19.00-19.30 Vanha sotilastie 18 Parkkialue Jollas
19.40-20.10 Puuskaniementie/Poikkilaakso   Jollas
Tiistai 26.9.      
17.00-17.30 Laivalahdenportti/-kaari P-alue Herttoniemenranta
17.40-18.10 Hiihtäjäntie/Hiihtäjänkuja
Herttoniemi
18.20-18.50 Siilitie/-kuja P-alue Herttoniemi
19.10-19.40 Vanhanlinnantie 11 Liityntäpysäköinti Puotinharju
20.00-20.30 Riskutie/Linnanherrantie Ent. päätepysäkki Vartioharju
Keskiviikko 27.9.      
17.00-17.30 Yläkivenrinne 3 Koulun P-alue Myllypuro
17.40-18.10 Myllypurontie 22 Kaupan P-alue Myllypuro
18.20-18.50 Kevätkatu 1/Tilanhoitajankaari
Latokartano
19.00-19.30 Savelantie 2 P-alue Savela
19.50-20.20 Säterinportti 3 Kääntöpaikka Pukinmäki
Torstai 28.9.      
17.00-17.30 Moreenitie 1 Ostoskeskus, P-alue Pihlajamäki
17.40-18.10 Aulangontie 12   Pihlajisto
18.30-19.00 Koreankatu/Kaironkatu   Toukola
19.10-19.40 Allastie 5 Maauimala, P-alue Kumpula
20.00-20.30 Pikkukoskentie 23 Uimaranta, P-alue Veräjämäki
Maanantai 2.10.      
17.00-17.30 Sampsantie/Pellervontie Akseli Toivosen kenttä Käpylä
17.40-18.10 Vaakalinnuntie/Vipusentie   Käpylä
18.20-18.50 Pakkamestarinkatu/Asemapäällikönkatu   Itä-Pasila
19.00-19.30 Hollolantie/Rautalammintie Haaga-Helia, P-alue Vallila
19.40-20.10 Palkkatilantori   Länsi-Pasila
Tiistai 3.10.      
17.00-17.30 Viipurinkatu 20/Tivolitie 1 Linnanmäen P-alue Alppila
17.40-18.10 Haapaniemenkatu 16 Merihaan kannen alla Merihaka
18.20-18.50 Hakaniemen tori   Siltasaari
19.10-19.40 Kulosaarentie 2 /Adjutantinpolku Puhos Center, P-alue Kulosaari
19.50-20.20 Lars Sonckin tie/Granfeltintie P-alue Kulosaari




Poutapilvi web design - P4 - julkaisujärjestelmä